Search

Презентація проекту «Останній Гетьман. Сучасні візії»

29 листопада відбудеться презентація проекту «Останній Гетьман. Сучасні візії».

Місце — Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана
вул. Музейна, 6, Chernihiv, 14000

ГО «Студія медіа-проектів «Вартові демократії» і Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана мають честь запросити Вас 29 листопада 2018 року на відкриття виставки
«Останній Гетьман. Сучасні візії».
Захід відбувається в рамках проекту «Останній Гетьман. Незавершена подорож…» за підтримки Українського культурного фонду

«Митці, як найчуттєвіша частина соціуму, завжди гостро відчувають зміни в процесі створення нової картинки модернового мистецтва, що формується часом, простором і місцем. Це спроба звільнитися від едіпового комплексу держави, що при зіткненні з геополітичними реаліями сьогодення нагадує розгублену дитину. А як би сталося по-іншому? Якщо одній людині при владі за сім з половиною місяців вдалося відкрити 150 шкіл, десяток театрів, університетів, бібліотек і окреслити мапу України, де Крим з 1918 року? Питання без відповіді, бо час незворотній, але спроба заглибитись у минуле є шансом на розуміння нашого майбутнього.
Модернові художники не є просвітниками. Вони тільки фіксують стан душі народу, що замислюється над майбутнім, творчо рефлектуючи, досліджуючи та розмірковуючи над минулим. Кожен запропонував свою візію, своє відчуття значущості ролі особистості в нашій історії».

Олена Ягодовська, куратр проекту, мистецтвознавець, член AICA(при ЮНЕСКО)

Унікальність проекту «Останній Гетьман. Незавершена подорож…» полягає як в його актуальності з огляду на значущість для України теми і постаті Павла Скоропадського, так і мультимедійності його концепції.
Проектом передбачено створення трейлера однойменного майбутнього документального фільму, присвяченого «німецькому» періоду життя і діяльності творця Української Держави Павла Скоропадського та його перерваній подорожі як до родини, що чекала на нього в Оберстдорфі (Баварія), так і в цілому – в Україну. А також разом з партнерами проекту буде видано спеціальний випуск двомовного україно-німецького числа журналу «Українська культура» і реалізовано художній виставковий проект «Останній Гетьман. Сучасні візії»: колекція портретів нащадків Павла Скоропадського з Галаганівської колекції Чернігівського художнього музею буде доповнена роботами талановитих сучасних українських художників, створених під час реалізації основного проекту.

Please follow and like us:
Close
hetman.org.ua © Copyright 2018
Close